Alıntı çok kötü çevrilmiş #KüçükPanteon

Yayıncının çevirmene “alıntı çok kötü çevrilmiş” dediği günün akşamında
Eğer çevirmen ödemenin ne zaman yapılacağını sorarsa
Küfür etmiş sayılır
Ve yayıncıya ağbi demesi gerektiği hatırlatılır.

Ayrıca bunun yayıncının samimiyete güvenmesinin gereği olduğu
Ve bu halin aceleden kaynaklandığı söylenir

küfür etmenin kolay yolu bu olsa gerek … bunun cevabı ‘abi orijinalde durum böyle’ olabilirdi

Fakat tarihinin özü tam olarak buydu taşlarımızı fırlattığımız boşluk atıfsallığın noksanlığı yoklayan gece noksan anlamın Şiddeti kaldırım taşlarından kazıp çıkarılmış ve bütün kurumların ötesine doğru savurulmuş bir soru. Olumsuzluk onu bastıran veya temsil eden şeye meydan okur. Jesti sayesinde politik cennetin sofu söylemi, bugün ya da yarın, değersizce çöker. Onlar bunu görmediler. Başlayan şeyin gerekli bir süreç sayesinde başka bir rejim veya sisteme götüren kriz olmadığını. Arzulanan başkasının kapitalizmin başkası olamayacağını çünkü kapitalizmin özü itibariyle başkasını kendi içinde taşıdığını ve bu nedenle sağlığını geri kazanabileceğini Açıkça arzulanan ve arzulanacak olan başkasının ait olduğu tarihöncesinde zincire vurulmuş bir çığlık yazılmış statüsüne düşürülmüş meyhane imgeler teselli müzik icat yasaklı veya patentli oyun ikiye kırılmış iş ve eğlence bilgi kesilmiş bilimde aşk sekste Ve toplum açık gözü orta yerde Yunan gözü politikaları bunu kumla doldurmakla meşgul Duyurulmuş olan tarihin başlangıcıdır gözün açılması Görmeyi reddediyorlar.

#KüçükPanteon, sayfa 110, Désirévolution (Lyotard)

Kitap matbaaya gönderildi ve Ankara katliamı oldu.

Savaş değil kabus işi yapılıyor (Freudcu rüya işinin bir türü olarak). Yani her kesimden derlenip toplanan çeşitli kabus düşünceleri kabus içeriklerine çevrilerek ortak bir kabus altında bir araya getiriliyor.

“Hesap vereceksiniz” değil. Kabusunuzdan kurtulacaksınız. Üstünüze çöken bu kabusu çözdüreceksiniz. Kabusunuzun keyfini çıkarmayacaksınız.

IBF

>>> Rüya işinde mantık ve mantıkdışı — John Sallis <<<

Leave a comment

Filed under şey

Comments are closed.