Altı sanat projesi

1) Sigmund Freud’un Traumdeutung [Rüyaların Yorumu] Kitabının Kullanımları: Fotoğraflı Kılavuz (Web tasarımı + Broşür)

Instagram geleneklerine uygun çok çeşitli fotoğraflar içeren kılavuzun amacı yaratıcı yaklaşımlarla Traumdeutung kitabının olası ve muhtemel kullanımlarını örneklemektir. Hazırlanacak broşürde kitabın her tarihsel ortama uyduğunu gösteren retro ve fütüristik fotoğraflara da yer verilmeli.

~~~

2) Reich’ın Orgon Biriktiricisi. Odanın içinde küçük bir lambayla Slavoj Žižek’in Mutlak Geritepme kitabı da var. (Fiziki kurulum + Vidyo)

2a

Bir sergi kapsamında böyle birimler bulundurulabilir.

~~~

3) Lacancı su pompası (Ürün tasarımı + Şablonlar)
3b

Standart pompalar gibi giriş-çıkış yerleri de olabilir, Klein şişesi gibi tek yüzeyli bir topoloji de tercih edilebilir.

~~~

4) TINA (Çizim + Animasyon)

Kurgusal dişi bir organizma. Kadın gibi, kedi gibi ya da siborg gibi, sincap gibi bir karakter. Transgender da olabilir. TINA ismi “There is no alternative” yani “Hiçbir alternatif yok” sloganını temsil ediyor. Küresel gençlikle savaşan austere bir yaratık olacak. Çizgi roman ve manga karakterleri örnek alınabilir.

~~~

5) Büyük Veri Pastası (Fiziki kurulum + Fotoğraf)

Büyük renkli bir pasta. Düğün pastası gibi ama sadece geekler için. Hiçbir şey hiçbir şeyle evlenmediğinden pasta üzerinde kendi kendisini kesebilen bir chindōgu bıçak mekanizması bulunmalı.

~~~

6) Zaten-Halihazırda Sigorta Şirketi bütün sigorta ihtiyaçlarınıza yanıt veren Lacancı “Quote”lar sağlar (Web tasarımı + Broşür)

Duy Duy Sigorta da onun rakip şirketi olabilir.

5 Comments

Filed under şey