OpTurkey — Anonymous

Son olaylar Türkiye’de eğitim ve medyanın baskılandığını gösteriyor, bu pratikler demokrasiye aykırıdır ve bize Türkiye’deki vatandaşların beyinlerinin yıkandığını düşündürmektedir. Evet, Erdoğan demokrasiyle seçilmişti ama demokratik değerler seçim sisteminin ötesine gider. Muhalefetin sesinin her zaman duyulması ve serbest bilgi akışının teşvik edilmesi gerekir. WikiLeaks Türk hükümetinin iç eposta yazışmalarını yayacağını duyurmasının ardından devamlı DDoS saldırılarıyla karşılaştı, Türk hükümetinin yayılacak bu bilgileri sansürlemeye kalkışacağından kuşkulanmaktayız.

Türkiye’deki insanların WikiLeaks’in yaymak üzere olduğu materyalle ilgilenmelerini istiyoruz, bir lider onlara “bunları boşverin” dedi diye bunları boşvermesinler. Tor ve VPN gibi sansür karşıtı araçların kullanılmasını savunuyor ve destekliyoruz.

300 bin e-posta ve 500 bin belgenin çevirisini yapıp uluslararası topluluğun kullanımına sunarak Türkiye’de olup bitenlerin daha iyi anlaşılmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

Anonymous

opturkey

@AnonTVofficial

2 Comments

Filed under çeviri, bildiri