~~~ Duyuru ~~~

Bir sonraki (yani 25’inci) Yersiz Kitabın yayınlanmasıyla birlikte Genel Af uygulanacaktır, yani Sosyal Medyadaki tüm bloklar kaldırılacaktır.

Fakat “Şımarık Medyaya Son” uygulaması ve Aaron Swartz haberleşme yasakları aynen sürecektir. Bu iki uygulamanın bitmesi ancak ilerleyen aylarda hayata geçebilecek bir Evrensel Af ile sağlanabilir, zira bu kadar derin günahların affedilmesini sağlayacak bir Genelliğe sahip değiliz, ne yazık ki.

İşin kötüsü böyle bir Genelliği inşa etmemiz de imkansızdır. Hatta bu inşa edilemezliği ifade etmemiz bile imkansızdır. Çünkü ona sadece “Genellik” diyebiliyoruz.

Yani ona “Genellik” demezsek bu imkansız inşayı sürdürmemiz mümkündür. İmkansızlığı sürdürmek. Kulağa geldiği kadar zor bir iş mi?

Aslında imkansızlığı kesmek imkansızlığı sürdürmekten çok daha zor bir iştir. Ona “imkansız” denmesi zaten onu kesmekteki zorluğu belirtir. Sürdürmeyip kesmek kolay bir iş olsaydı ona “imkansızlık” değil, “imkan” denirdi.

İmkansızlığı sürdürmek aslında çok basittir. Şunu bilmek yeter: İlk diye bir şey yoktur. Birinciler belki olabilir ama ilkler hiç olmazlar. O zaman da ihtiyaç duyulan genellikler hiçbir zaman kurulamaz.

IBF

5 Comments

Filed under şey