Jake’i derhal sürüden çıkarmaya karar verdik — İnek Ölüsü Kültü

DERHAL ÇIKMAK ÜZERE
16-Haziran-2016

İNEK ÖLÜSÜ KÜLTÜ Jacob Appelbaum / ioerror’le ilgili beyan

Üyelerimizden Jacob Appelbaum, A.K.A. ioerror aleyhinde cinsel istismar, yamultuculuk ve dayılanma ithamlarını duymak diğer birçok hacker topluluğu gibi bizim de huzurumuzu bozdu. Tor Projesinde bir iç soruşturma yürütüldüğünü de biliyoruz, ve bu bağlamda tanıklık etmiş herkesin ortaya çıkmasını teşvik ederiz. Kimilerine bu kolay gelmeyecek. Ayıplama ve aşağılama yaşanabilir, ya da inandırıcı olmama korkusu olabilir.

İnsanların güven içinde ortaya çıkabilecekleri bir ortam yaratmak bizim de mesuliyetimizdir. Konuşma ve ifade özgürlüğünü her zaman savunduk, bu da bazen anonimlik hakkını gerektirir. İstismar kurbanlarının çoğu zaman buna gereksinim duyarlar. Biz onların anonim kalma hakkını savunuyoruz. Arkadaşımız Nick Farr gibi kamusal konuşmanın zorluklarını üstlenenler, saygı ve desteğimizi hak ederler. Herkes bunu kendi yoluyla yapacaktır.

Korkutucu olabileceğini biliyoruz, ama kurbanların konuyla ilgili yerel yetkelerle irtibata geçmesini de teşvik ederiz. Yasal yaptırımlarla hepimizin karmaşık bir ilişkisi olduğunun farkındayız, ama devletin müdahale edeceği bir yer ve zaman da vardır. Eğer bu ithamlardan en uç olanlar doğruysa, mahkemede karşılık bulmaları ve ona göre halledilmeleri gerekir.

İNEK ÖLÜSÜ KÜLTÜ’nün bilinen birçok özelliği vardır, ama insanlara korkunç davranmak bunlardan birisi değildir. Eğer topluluklar serpilecek ve ilgi görecekse zaman zaman ev temizliği yapmamız gerekir. Anonim cinsel saldırı suçlamalarının bilgisini edinmemiz üzerine, ve bilip güvendiğimiz bireylerin anlattığı hikayeleri dinlememiz üzerine, Jake’i derhal sürüden çıkarmaya karar verdik.

MS [mesaj sonu]

iÖk haberleşme

Kaynak: facebook

1 Comment

Filed under çeviri

One response to “Jake’i derhal sürüden çıkarmaya karar verdik — İnek Ölüsü Kültü

  1. Pingback: Dualarımız Sizinledir — çeviri derlemesi | YERSİZ ŞEYLER