9 Eylül Atlanta #PrisonStrike Dayanışma Yürüyüşüne Dair Açıklama

Cuma günü Atlanta Hapsedilmiş İşçiler Örgütleme Komitesi, Anarşist Kara Haç ve Sokak Düzelticileri dahil birçok gruptan protestocu Midtown’da hapishane köleliğinden kazanç elde eden şirketlere yönelik bir yürüyüş sahnelemiştir.

Ülkenin her yanında mahkumlar hapishane sistemine karşı grev ve direnişlere katılarak emekleri karşılığında adaletli ödeme yapılmasını ve insanlıkdışı koşullara son verilmesini talep etmektedir.

Bu benzersiz hapishane grevini desteklemek için hapishane emeğini sömüren bütün şirketleri, Wendys, McDonalds, Aramark ve Starbucks’ı ziyaret ettik. Polisler saldırgan ve düşmancaydı, bir an protestocuları ekip arabasıyla ezmeye kalktılar. Yürüyüş Starbucks’a ulaştığında polisler üç protestocuyu zorla tutukladılar, ayırt etmeden çevredekilere ve hatta diğer memurlara gaz sıktılar. Bir Starbucks müşterisi protestonun ona saldırdığını öne sürdü, fakat bu fol [false] bir iddiadır. Anlaşılan o ki polisler protestoyu şiddetle dağıtmak için mazeret aramaktaydı.

Esas suç hapishane sistemindeki istismardır, polislerin ve şirket güçlerinin fol suçlamalar ve temelsiz ithamlarla kafa karıştırarak meseleyi gözden kaçırmasını reddediyoruz.

atlblackcross.org

Türkçesi: Işık Barış Fidaner

1 Comment

Filed under çeviri, bildiri, şey

One response to “9 Eylül Atlanta #PrisonStrike Dayanışma Yürüyüşüne Dair Açıklama

  1. Pingback: Dualarımız Sizinledir — çeviri derlemesi | YERSİZ ŞEYLER