Sevgili Su Koruyucuları — Duran Kaya Siyu Kabilesi

durankaya

Duran Kaya Siyu Kabilesi — 25 Aralık 2016 — facebook.com

Sevgili Su Koruyucuları:

Bugün vakit ayırıp geçtiğimiz yıl boyunca yanımızda duran hepinize, her birinize teşekkür etmek istiyorum. Önümüzde uzun bir mücadele var ama gelin burada kazandığımız muazzam zafere bunun gölge düşürmesine izin vermeyelim. Bugünü ayırıp siz olmasaydınız bu gerçekleşmezdi demek istiyorum.

Kamplara gelerek kalplerini, akıllarını ve bedenlerini ortaya koyan binlerce insan, size ne kadar teşekkür etsek az gelir. Dünyanın her yerinde uzaktan destek veren milyonlarca insan, düşünce ve dualarınızın bu hareket için az bir anlam taşıdığını düşünmeyiniz. En kıymetli dualarını, şarkılarını ve bağışlarını sunan yüzlerce Yerli Ulus ve Yerli Halk, lütfen bilin ki cömertlik ve şefkatinizden tevazu ve onur duyuyoruz ve minnettarlığımızın derinliğini asla ifade edemeyeceğiz.

Kabilemiz yurttaşları olan ilk Su Koruyucularının hepsi – özellikle de gençlik, lütfen bilin ki bunların hepsi sizin cesur seslerinizle başladı ve gücün gerçek anlamını bize göstermenize değer veriyoruz.

Bu hareketi inşa etmek için bunca fedakarlık eden herkese wophila diyorum. Cesaretiniz ve bağlılığınız milyonlarca insana istek verdi ve gerçekten inanıyorum ki Kızılderili Ülkesinde gelecekte kazanılacak birçok başarının kaynağında Su Koruyucusunun ruhu olacaktır.

Odağımızı yeni idareye bastırma işine döndürürken, bu vakti ayırıp kabul edelim ki sizlerin gösterdiği inanılmaz destek olmasaydı bu noktaya gelemezdik. Sizi onurlandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve dayanışma içinde kavgaya devam edeceğiz.

David Archambault II

Türkçesi: Işık Barış Fidaner

1 Comment

Filed under çeviri

One response to “Sevgili Su Koruyucuları — Duran Kaya Siyu Kabilesi

  1. Pingback: İmletim Savaşları: Amerika — çeviri derlemesi | YERSİZ ŞEYLER