Trump Kendi Garip Tescilli El Sıkışmasını Justin Trudeau’ya Uygulamaya Kalktı Ve Beceremedi — Gabrielle Bluestone

handshake

Gabrielle Bluestone — 14 Şubat 2017 — theslot.jezebel.com

Muteber başkan Donald J. Trump Pazartesi günü Kanada Başbakanı Justin Trudeau’yla ilk defa görüştü. Görüşmede Trump, vidyoda görüldüğü gibi, kendi tescilli dengesiz el sıkışmasını Trudeau’ya uygulamaya kalktı ama bu “gayreti” sonuçsuz kaldı. Aralarındaki müzakere inşallah daha iyi gider.

Trump kendi garip el sıkışmasını –öbür kişinin elini hızlıca kendine çekmeyi ve beklenenden çok fazla sefer sallamayı içeren bu garip davranışı– Başkan Vekili Mike Pence ile, Yargıtay Temsilcisi Neil Gorsuch ile, ve yakın zamanda Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile kamusal görüşmelerinde tatbik etmişti.

Bunlar Trudeau için uyarı mahiyetindeydi.

Görüşme vidyosunda Trump’ın Trudeau’ya hamleye kalkıştığını, Trudeau’nun çekiştirmeye direnerek el sıkışma istikrar kazanana kadar elini geriye doğru çektiğini görebilirsiniz. [*]

B.E.-Kanada ilişkilerini güçlendirme konusunda konuşmaları bekleniyor ve basın toplantısından önce “kadın girişimcileri ve meşguliyet liderlerini geliştirme” konulu bir yuvarlak masa tartışması düzenlenecek.

Evet – Trump, işyerinde kadınlar konusunda kendine tavsiye versin diye iki erkeği görevlendirmiş olan Trump, şu anda Ivanka Trump’la birlikte profesyonel kadınların doldurduğu bir masada oturuyor, en azından dinlermiş gibi yapıyor. Valla hiç belli olmaz, her şey beklenir.

Türkçesi: Işık Barış Fidaner

[*] ç.n.

İki ülkenin farklı yaklaşımlar izlediğini de ayırt eden Trudeau, bu farkların çoğu zaman “sıkıca ve saygıyla” ele alındığını ekledi. [+]

4 Comments

Filed under çeviri