Bankanın Kötü Referansına Ölüm Orucu

(İngilizcesi)

Emekli öğretmen anne işten çıkartılan kızı hakkında kötü referans veren ve 2 yıldır iş bulamamasının sorumlusu olarak gösterdiği bankanın önünde açlık grevine başlıyor.

Ayşe Durmaz emekli bir öğretmen.

Kızı İlke’yi büyük zorluklarla büyütüp okutup o dönemin en itibarlı mesleği bankacılığa başlamasını sağlamış.

Her şey mükemmel giderken, kızı evlenip doğum yapınca “düşük performans”gerekçesiyle işten çıkartılmış. Aile için büyük kabus da bundan sonra başlamış. Genç bankacı neredeyse Türkiye’deki tüm bankalara iş başvurusunda bulunmuş ancak son dakikada hakkındaki kötü referans nedeniyle reddedilmiş.

Bankanın kızı hakkında kötü referans verdiğini reddetmesine rağmen aile bu iddiasında ısrar etmiş. Ancak 2 yıl boyunca iş bulamayan anne bankanın üst düzey yetkililerine bir mektup yazarak adeta isyanını dile getirmiş. Bu mektuptan da sonuç alamayınca şimdi çareyi bankanın Levent’te bulunan kulesinin önünde ölüm orucu yapmakta arayacak.

Anne Ayşe Durmaz, bankanın kızını kötü referansla açlığa sürüklediğini öne sürerek, “defalarca yaptığımız girişim bir sonuç vermedi. Kızım ve onun gibi yüzlerce bankacının hayatı bu banka tarafından kötü referans verilerek karartılıyor. Devlet maalesef bu konuda hiçbir şey yapmadı. Bu referans belasına karşı dikkat çekmek için bu canımı feda edip, bankanın önünde pazartesi sabahından itibaren açlık grevine başlayacağım.” diyor.

Ayşe Durmaz’ın mektubu:

Dertli bir annenin çığlığı ve çağrısı:

Zorla işten atılan, kesinlikle başka bir işte çalışmaları engellenen, hayatı karartılan, yaşıyorken aç kalmaya mahkûm edilen tüm gençlerin annesi olarak, başta evladım adına – sesi ve çığlığı olmaya and içtim. Canımı koyuyorum ortaya. Ben derdimi anlattım. Üstüne yatıldı. Özel durumumdan da sözettim. Asla ondan kredi kullanmak gibi bir niyetimin olmadığı bilinsin! Bir annenin evlatları için aşamıyacağı engel yoktur. Ben hayatları yokedilen tüm mağdur gençlerin annesi olarak, önce açlık grevine, sonrada ölüm orucuna yatıyorum. Benim iki yavrum da yaşıyorken ölüyse, ben hiç yaşamıyorum Finansbank Genel Müd. önünde sesimi duyurmaya and içiyorum. Sadece bu gençleri değil, ailelerini de bitiriyorsunuz. Ülkeyi yönetenlerin dikkatine sunuyorum. Bir duyun, kulak verin. Bu çirkin tavırların yarattığı travmalardan devleti haberdar ediyorum. Korkmayın gençler. Haklıysanız haykırın, asla pes etmeyin.

“Ölümün içinde bir nefes arıyorum.” Bir yolculuğa çıktım, sonuna varacağım.

Ülkenin dertleri, sorunları yetmiyormuş gibi bir de saman altından yapılan şu katliama bakın, bir duyun, ne hayatlar söndürülüyor, buradan Barolar Birliğine ve tüm hukukçulara çağrıda bulunuyorum. Böyle bir katliam nasıl yapılır, yanıt bekliyorum, yeter, duyun sesimi. Hayatımız zehir edildi. Bu düzen değişecek. [www.paramedya.com adminleri buradaki cümleyi sansürlemiş] Ben bu kıyımın fitilini ateşliyorum. Tek yürek olalım bu haksızlıklara… Tüm basın ve medya kuruluşlarına “duyarlı olun” çağrısını yapıyorum.

http://www.paramedya.com/devami/32843/

http://www.paramedya.com/devami/32852/banka-onunde-aclik-grevine-basladi

Bankacı annesi Ayşe Durmaz, işten çıkartıldıktan sonra hakkında kötü referans verdiğini iddia ettiği bankanın önünde açlık grevine başladı. Yağmur altında açlık grevi sürüyor!

Ayşe Durmaz, “sanıyordum ki sadece benim kızım aynı haksızlığa uğramış meğerse kızım gibi daha bir çok insan mağdur olmuş. Ben kızım ve kızım gibi referans kirliliği nedeniyle mağdur olanlar icin burada açlık grevine başladım”dedi.

Anne Ayşe Durmaz, Çalışma Bakanlığı ve Aile’den sorumlu bakanı da kendi kızı gibi tüm bankacılara da sahip çıkmasını istedi.

Öte yandan banka genel müdürlük binanısın hemen karşısındaki alanda açlık grevine başlayan anne ile ilgili banka herhangi bir açıklama yapmadı.

Not:

Bu belge, bir kişinin vereceği zararları kısıtlamayı amaçlayan bağlama büyüsünü, hedef kişiye zarar vermeyi amaçlayan lanetleme yani uğursuzluk büyüsünden ayırt eder. Bu bağlamda demek ki bağlama büyüsü, lanetlemenin, uğursuzluğun ve üstünü çizmenin getirebileceği olası olumsuz geri tepmeye yol açmayacaktır, büyü yapanın karma‘sına da zarar vermez.

Donald Trump Ve Onla Ortaklık Eden Herkesi Bağlama Büyüsü Versiyon 2.0 Ek Not

1 Comment

Filed under şey

One response to “Bankanın Kötü Referansına Ölüm Orucu

  1. Pingback: Death fast against the bank’s bad testimonial | YERSİZ ŞEYLER