Akademisyenlerden Arendt Sempozyumu’na ‘ihraç’ boykotu

KHK ile ihraç edilen Yrd. Doç. Dr. Serdar Tekin’in, Arendt Sempozyumu’na katılmasına izin verilmemesine akademisyenler tepki gösterdi. 4 akademisyen sempozyumdan çekildi.

http://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2017/05/03/akademisyenlerden-arendt-sempozyumuna-ihrac-boykotu/

Kötülüğün Sıradanlaşması Nasıl Oluyor? Bülent Şık

Hem Arendt üzerine bir sempozyum düzenle ve hem de haksız, hukuksuz bir şekilde mesleğinden uzaklaştırılmış, siyasal rejimin insafsız saldırısına maruz kalmış bir felsefe hocasının konuşmasını sempozyum programından çıkar.

http://bianet.org/bianet/siyaset/186141-kotulugun-siradanlasmasi-nasil-oluyor

Üniversitenin hali veya Arendt Almanya’yı neden terk etmişti? Serdar Tekin

Türkiye’de üniversitenin maruz kaldığı tasallut ve tasfiye apaçık ortadayken, durumumuz 1933 sonrası Alman üniversitesinin durumuyla aşikar benzerlikler taşırken, eli yüzü düzgün bir felsefe bölümünün, ihraç edilen bir meslektaşı dışlayarak Arendt sempozyumu düzenlemekte beis görmeyişi, tam da Arendt’in kast ettiği anlamda “karanlık zamanlar”da yaşadığımızın emaresi.

http://www.gazeteduvar.com.tr/forum/2017/05/03/universitenin-hali-veya-arendt-almanyayi-neden-terk-etmisti/

Kalp kırmayın Cem Terzi

Geçenlerde Yard. Doç. Dr. Serdar Tekin’e “Sizi davet etmiştik ama bu koşullarda katılmasanız daha iyi olur”’ bilgilendirmesi yapılmıştı. Şimdi de Pamukkale Üniversitesi’nden son KHK ile uzaklaştırılan Halk Sağlığı Profesörü Dr. Mehmet Zencir’e benzeri bir tutum alınıyor.

http://www.gazeteduvar.com.tr/forum/2017/05/05/kalp-kirmayin/

Leave a comment

Filed under şey

Comments are closed.